Preskočiť na obsah

Pozrite si, aké výstavy a vernisáže sme organizovali v roku 2024

Priestor: Sála LAMPY

Cestovateľská výstava «Sólo v Južnej Amerike»

3.1.2024 – 31.1.2024

Vyberte sa spolu s Veronikou do 7 juhoamerických krajín: Kolumbia, Ekvádor, Peru, Bolívia, Argentína, Čile. Fotografie zachycujú život miestnych ľudí a prírodné krásy týchto krajín.

Veronika Kapcová

Priestor: VIP salónik , Kaviareň

Výstava obrazov „Ja hľadám obraz a nie rám“

3.01.2024 - 19.1.2024

Pavol Hammel je nielen slávny slovenský spevák a skladateľ, ale aj uznávaný výtvarný umelec. Aby prekvapení nebolo málo, pridal sa k nemu aj hudobník Juraj Burian, ktorého obrazy doteraz nikdy neboli zverejnené.
Slovenský skladateľ, spevák, gitarista, a producent Pavol Hammel a jeho hudobný kolega, slovenská gitarová hviezda Juraj Burian predstav

Pavol Hammel, Juraj Burian

Priestor: Sála LAMPY

Výstava „REMINISCENCIE A NÁVRATY“

1.3. - 29.3. 2024

Karin Mikulášová
Jej krédo znie: Tvorenie je radosť! Baví ju tvorivé seba vyjadrovanie, maľovanie, tvorenie koláží. Pracuje s textilom a textilnými materiálmi. Vytvára obrazy v obraze. Ponúka farebnú fantáziu hýrivých farieb.

Karin Mikulášová

Priestor: VIP salónik , Kaviareň

Výstava „TVORIVÝ INŠTINKT“

1.3. - 29.3. 2024

„Energia kryštálov a sila farieb v originálnych dielach Zuzany Hradilovej medzi expresionizmom a materiálnym informalizmom“.
Zuzana Hradilová je umelkyňa, ktorá kombinuje dva významy, význam farby a význam kameňa, aby divákovi poskytla svoj pohľad na to, čo vidí ako krásu dúhy.

Zuzana Hradilová

Priestor: VIP salónik , Kaviareň

Výstava "ESENCIA FARIEB"

2.4 – 30.4. 2024

Silvia Macková je umelkyňa, ktorej obrazy si našli domov v rôznych krajinách sveta. Jej tvorba sa vyznačuje pestrosťou nielen v štýloch, technikách, ale i používaných médiách a taká je aj táto výstava. Svoje diela prezentovala na Slovensku i v zahraničí, napríklad v Madride, Ríme, Miláne, či v Londýne.

Silvia Macková

Priestor: VIP salónik , Kaviareň

Výstava “Svetlo v duši, ktoré nám chýba”

10.5.2024 - 28.6.2024

Daniel Brogyányi patrí nesporne k najvýraznejším osobnostiam slovenskej výtvarnej scény za posledných dvadsať rokov. Jeho umelecké korene začínajú pri fotografii, no jeho tvorba rýchlo presiahla do širokej variety médií, dotvárajúc profil všestranného umelca so špecifickým zmyslom pre humor, nadhľadom a pozitívnou energiou.

Daniel Brogyányi

Priestor: Sála LAMPY

Výstava "Avalon"

3.6.2024 - 28.6.2024

Výstava Avalon je oslavou rozmanitosti, priateľstva a inklúzie, zdôrazňujúca transformačnú silu umenia pri spájaní ľudí.
Táto výstava sa mohla uskutočniť vďaka financiám poskytnutým v rámci programu Erasmus+.

Bratislava Policy Institute, Fremde werden Freunde