Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Náš príbeh

Náš príbeh

Ako sme rozžiarili LAMPY

Na začiatku LAMPY, culture & club & coffee  vyzerali úplne inak ako dnes. Keď sme 13. júna 2013 prvýkrát vstúpili do priestorov na adrese Černyševského 42, bol to holopriestor s rozlohou 338 m². My sme však nevideli prázdne, chladné schody s horným poschodím bez elektriky, ale obrovský potenciál.

Okamžite sme pocítili spojenie s našimi susedmi. Zaujala nás poloha rovno pri ceste do Starého mesta, po ktorej sa k nám ľahko dostali aj návštevníci z druhého brehu. Celý priestor bol navyše dostatočne členitý, aby ponúkol pohodlie viacerým skupinám naraz, bez toho, aby sa navzájom rušili.

Petržalka disponuje silným Genius loci, ktorý stačí rozžiariť. Aj preto je v našom logu LAMPY podsvietené práve písmeno P.

Keď sa obzrieme späť, priznávame, že to bolo náročné – vymyslieť program, ktorý zaujme, nájsť finančné krytie, zrealizovať a zachovať udržateľnosť kreatívnych podujatí, a to bez jediného grantu či dotácie. Ale čo je ľahké na začiatku často nebýva trvácne.

V LAMPY, culture & club & coffee sme tu pre vás už 10 rokov. Náš tím sa odvtedy rozrástol, a vďaka vám, vašej dôvere, vytvoreným priateľstvám, vzájomnej úcte a spoločným nápadom sa tešíme na každý ďalší deň. Keď budete o nás hovoriť aj písať. Ďakujeme všetkým, ktorí sú s nami a tešíme sa na každého nového návštevníka, ktorý k nám zavíta.

5 jedinečných
priestorov

338 m² 
pre vás a vašich hostí

150
miest

Biznisovo-kreatívny priestor

Kafé LAMPY, to je 5 jedinečných a navzájom oddelených priestorov. VIP salónik Sála LAMPY –  GalériaKaviareň na hornom poschodí, Street View Bar na prízemí. Spolu až 338 m². Maximálna kapacita je 150 hostí.

VIP salónik – Interiér inšpirovaný anglickými aristokratickými klubmi si vás ihneď získa. Pre absolútne súkromie a moderné vybavenie je salónik vhodný na biznis raňajky, obchodné stretnutia, brainstormingy, diskusie, malé tlačové konferencie, vernisáže, výstavy a krsty. Kapacita 20-30 miest na sedenie.

Sála LAMPY – Nechajte sa prekvapiť priestorom , vybavením a flexibilitou využitia Sály Lampy. Sála je ideálna na workshopy, tlačové konferencie, tematické eventy, umelecké vystúpenia, výstavy, ale aj tanečné súťaže či ako priestor na detské oslavy. Kapacita 70 miest na sedenie/80 na státie.

Galéria – Presvetlený útulný priestor s predsunutou galériovou terasou, ktorý je možné prepojiť i so Sálou LAMPY a zvýšiť tak kapacitu priestoru. Galéria sa perfektne hodí na otvorený workshop, prezentáciu alebo krst knihy. K dispozícii je dataprojektor, výsuvné premietacie plátno, HDMI pripojenie, stropné ozvučenie priestoru a mikrofón.

Kaviareň – Priestor, ktorý vás očarí vôňou čerstvo praženej kávy, príjemnou hudbou a pokojným prostredím vhodným na pracovné či súkromné stretnutie. Steny zdobia diela umelcov a fotografov, ktoré si môžete v prípade záujmu aj zakúpiť. Kapacita 18-25 miest na sedenie.

Street View Bar – Príďte a zažite priestor na prízemí, ktorý si všetci zamilovali na prvý pohľad. Jeho dominantou je príjemné posedenie pre všetkých, ktorí sa chcú na chvíľu zastaviť a sledovať dianie ulice alebo si len prišli po svoj obľúbený balíček odrodovej kávy.

Naše míľniky

Jún 2013

Objavili sme priestor, ktorý mal dušu. Vlastne ešte nie tak celkom. Bol to nehostinný holopriestor s rozlohou 338 m², prázdnymi a chladnými schodmi a horným poschodím bez elektriky. Ale už vtedy sme vedeli, že to raz bude pre ľudí výnimočné miesto. Tento silný moment zmenil život nielen nám, ale aj mnohým ďalším ľuďom, ktorí boli a sú súčasťou diania v LAMPY, culture & club & coffee.

Jún 2014

Rozsvietili sme lampy a rozžiarili okolie s odhodlaním, že kultúra pre náročnejších klientov môže byť aj v Petržalke. Otvorili sme našu prvú výstavu s názvom “Petržalka identity“ – veľkoformátové fotografie Juraja Chlpíka.  V septembri sme s výtvarníčkou Noémi Kolčákovou Szakállovou zahájili ďalšiu zaujímavú výstavu. A potom hneď ďalšiu s Milinou Zimkovou. A potom ďalšiu a ďalšiu… Dodnes sa hrdo hlásime k odvahe a prvenstvu pri organizovaní výstav na pravej strane Dunaja. A to všetko z našich vlastných zdrojov.

Rok 2021

V roku 2021 sme vybudovali nový bar pri vstupe – Street View Bar. Spojil nás s dianím na ulici v čase, keď horné priestory museli byť kvôli pandémii Covid-19 uzavreté.  A keď už zmena, tak poriadna. Dokončili sme to, čo nášmu priestoru chýbalo. Premenili sme chladné schodisko na plnohodnotnú súčasť Kafé LAMPY. Vdýchli sme taktiež nový život útulnej Galérii na poschodí, ktorá, ako zvykneme hovoriť, je skutočným srdcom našich priestorov.

Rok 2024

Už čoskoro nás čaká nový míľnik – tak nám prosím držte palce, aby sme oslávili 10-ročnicu v plnom zdraví, nasadení a neopúšťajúcej kreativite. A hlavne s vami, lebo bez vás by naše milované LAMPY nemali dušu.

Čo o nás hovoria naši klienti

„Pre LAMPY culture & club & coffee sme sa rozhodli najmä kvôli perfektnej technike, ktorú ponúkajú. Zvuk je ostrý, meetingy online nie sú problém. Multifunkčná obrazovka je skvelý doplnok pre úspešné prezentovanie. Vždy sa tu cítime veľmi príjemne. Je o nás naozaj veľmi dobre postarané. V Kafé Lampy sa nám snažia splniť všetky požiadavky. Pravidelne počas dňa dopĺňajú coffee break a ponúkajú kvalitnú, dobrú kávu, dokonca aj s rastlinným mliekom. Páčia sa nám tiež priestory. Sú dobre členité, máme tam súkromie i pohodlie. Cítime sa v nich útulne, ako doma. Po stenách visia nádherné obrazy, ktoré pravidelne menia. Naviac, kedykoľvek počas workshopu vieme vyjsť z VIP salónika von a vybaviť si telefonáty. Jednoznačne odporúčame.“

SPIE Elektrovod, a.s.

Naša spoločenská zodpovednosť

V LAMPY, culture & club & coffee veríme, že čokoľvek, čo robíme srdcom má zmysel a nájde si presne toho, kto to najviac potrebuje. Sme šťastní, že sa nám v našom priestore darí spájať všetkých dobrých ľudí, pre ktorých je pomáhanie prirodzené.

Naši úžasní hostia a klienti každé Vianoce zakúpia darčeky zo stromčeka želaní. Krízové Centrum pre deti a rodiny Repuls vďaka tejto pomoci dokáže splniť deťom zo znevýhodnených rodín ich najtajnejšie vianočné túžby.

Pomáhame organizovať aj rôzne dobročinné projekty, eventy a zbierky. V minulosti sme zorganizovali Deň detí pre deťúrence z krízového centra, strediska sociálnych služieb a detského domova. Vďaka zbierke nášho klienta strávili dve dievčatá z týchto centier u nás celý deň s akademickou maliarkou, ktorý si nesmierne užili. V dobročinných projektoch plánujeme pokračovať aj naďalej.