Preskočiť na obsah

Aktuálny program

Program na Jún 2024

Pozrite sa, čo sme pre vás tento mesiac pripravili.

VIP salónik, Galéria

Svetlo v duši, ktoré nám chýba. Tak nazval svoju autorskú výstavu výtvarník Daniel Brogyányi.  „Pozývame na výstavu plnú svetla a sladkosti cukríkov. Napokon, volá sa tak aj jeden z jeho obrazov, Cukríky. Pre mňa príbeh výstavy Svetlo v duši znie podľa názvov obrazov takto: Ak svetlo chýba, je dobre naň ako Čakanka čakať. Privolá ho Slnečnica, ukazuje cestu k slnku. Šťastie v srdci cítime, keď do srdca prijmeme iné srdcia a budeme mať Srdcia v srdci.

Daniel Brogyányi tvrdí: “Svetlo v duši nosí každý. Prajem, aby nám zdravo svietilo.“ Dodá: “Moje svetlo na obraze Svetlo v duši je zdravý cesnak.“ Chcete ho vidieť
na vlastné oči? Ste vítaní.“
Maja Kadlečíková, publicistka a kurátorka výstavy

Daniel Brogyányi patrí nesporne k najvýraznejším osobnostiam slovenskej výtvarnej scény za posledných dvadsať rokov. Jeho umelecké korene začínajú pri fotografii, no jeho tvorba rýchlo presiahla do širokej variety médií, dotvárajúc profil všestranného umelca so špecifickým zmyslom pre humor, nadhľadom a pozitívnou energiou.

Výstava je predajná.

          Sála LAMPY

Vernisáž výstavy sa uskutoční za osobnej účasti autorov 7.6.2024 o 18.00 h
Moderátor: Martin Šupák

Súčasťou vernisáže bude diskusia ktorá sa bude niesť v téme umenia a inklúzie. Naše pozvanie prijali inšpiratívne ženy Irina Adamová a Diana Khwaja, ktoré pre nás predstavujú prototyp spojenia umenia a osvety v oblasti inklúzie, podelia sa nielen so svojimi skúsenosťami, ale načrtnú aj akým spôsobom môže umenie podporovať rôznorodosť a bohatosť krajín.  

Bratislava Policy Institute a rakúska organizácia Fremde werden Freunde spojili neuveriteľne talentovaných umelcov z prostredia migrantov, aby predviedli svoje jedinečné perspektívy a kreativitu. Je to dôkaz sily spolupráce a kultúrnej výmeny pri vytváraní niečoho skutočne výnimočného. Príďte a pripojte sa k tejto inšpiratívnej ceste do Avalonu, kde umenie nepozná hranice.


Výstava Avalon je oslavou rozmanitosti, priateľstva a inklúzie, zdôrazňujúca transformačnú silu umenia pri spájaní ľudí.
Táto výstava sa mohla uskutočniť vďaka financiám poskytnutým v rámci programu Erasmus+.

Výstava je predajná.

Sála LAMPY  

Ak máte radi TEDex, Discovery kanál alebo NatGeo,  príďte na stretnutie do LAMPY, culture & club & coffee v Petržalke.

Traja prednášajúci sa počas 7200 sekúnd zábavnou formou podelia o svoju vášeň v ich špecializácii.

Prednášky a prednášajúci

  • Mgr. Zuzana Pelechová Drongová: Ako drobné sinice otrávili našu Zem a v čom ešte majú „prsty“ dodnes
  • Mgr. Samuel Rosa, PhD.: Ako (ne)klamať so štatistikou
  • Mgr. Karol Džupa: Dezinfekcia pomocou suchej hmly – HYDROFOGG

Sálu otvárame o 18.30 h – prednášky začínajú o 19.00 h. Vstup je na dobrovoľné vstupné, ale býva plno.-) preto odporúčame rezervovať si lístky prostredníctvom tikpo.sk/ podujatia@kafelampy.sk

Pozrite si naše priestory

Sála LAMPY

VIP salónik

Street View Bar

Otváracia doba:
Pondelok – Piatok: 08:00 – 20:00