Preskočiť na obsah

Aktuálny program

Program na November 2023

Pozrite sa, čo sme pre vás tento mesiac pripravili.

DERNIERA k výstave a prehliadka modelov : 28.11. 2023 o 18 00 hod.

Pozrite si výstavu obrazov Zuzany Benkovej a príďte na dernieru, ktorej súčasťou bude aj živá prezentácia modelov SUZANE. 

Zuzana Benková vníma umenie cez geometrickú abstrakciu, cez harmóniu tvarov a farieb, ktorými sa snaží vyjadriť svoj vnútorný svet.

Je to proces, je to sled krokov navzájom na seba nadväzujúcich.

Jej dizajnové modely a obrazy sa v určitom bode tvorivosti prelínajú a dávajú jej tvorbe vyprofilovaný ojedinelý štýl, zadefinovanú originalitu –  SUZANE.

 Sú hravé, veselé, nápadné, ženské, ale aj elegantné či v športovom štýle.

Modely SUZANE boli prezentované na prehliadkach v New Yorku, Paríži, Viedni, Prahe, v Maďarsku, na Slovensku.

Adela Píšová svoje obrazy maľuje a vníma – ako prostriedok na harmonizáciu a liečenie priestoru ako takého. To ako je vyladený priestor nás následne ovplyvňuje a vplýva na našu celkovú pohodu.  Je  veľmi dôležité akými vecami a symbolmi sa obklopujeme.

Tomu čomu sme dlhodobo vystavení,  nás hlboko ovplyvňuje.  Vo svojej tvorbe uprednostňuje radostné farby a symboly. Okrem maľby sa autorka venuje feng shui.

Vystavené obrazy aj šperky sú predajné.

Po troch rokoch pandemického života v malom Šanghajskom byte  sa Pavel Dvořák – sinológ, youtuber a spisovateľ, konečne môže vydať na nové cesty Čínou,  krajinou kde žije od roku 2009.                                                                                   
Na prednáške prerozpráva celý tento príbeh – od tvrdého lockdownu v Šanghaji, cez prvé cesty po ešte stále neotvorenej Číne, až po útek na vidiek a život v ňom.
Poodhalí tak oponu k svojej druhej pripravovnejl knihe s rovnomenným názvom.

Odporúčame zakúpiť vstupenky čo najskôr na tickpo.sk

Ak máte radi TEDex, Discovery kanál alebo NatGeo, príďte na stretnutie do LAMPY, Culture & club & coffee v Petržalke.
Traja prednášajúci sa počas 7200 sekúnd zábavnou formou podelia o svoju vášeň v ich špecializácii.

Prednášky a prednášajúci:

  • MVDr. Markéta Derdáková, PhD. – Nebezpečné kliešte
  • Ing. Branislav Pecher PhD. – One shot learning – AI
  • RNDr. Branislav Bleha, PhD. – Demografia

Sálu otvárame o 18:30 – prednášky začínajú o 19:00. Vstup je voľný, ale býva plno.-) preto odporúčame rezervovať si lístky prostredníctvom tikpo.sk/ podujatia@kafelampy.sk

24.11.2023 o 18 00 h sa stretneme naživo s cestovateľkou Veronikou, ktorá v novembri vydáva svoju tretiu knihu a tentokrát nám porozpráva o jej zážitkoch z ciest po Kolumbii, ako inak úsmevnými príhodami.

Veronika je autorka kníh zo série Úsmevné pocitopisy, milovníčka dobrodružstiev a Južnej Ameriky, latino hudby a salsy. Dušou a srdcom je proste Latina. Navštívila 80 krajín na vlastnú päsť a miluje v ľuďoch prebúdzať ich nesmelú dobrodružnú dušu. A tých, ktorí cestujú v pohodlí domova, prenesie do ďalekých krajín prostredníctvom svojich fotografií a úsmevných pocitopisov z ciest.
Aj jej  tretia kniha „ÚSMEVNÉ POCITOPISY – Sólo v Južnej Amerike“ bude úsmevná, dojemná s poučnými príbehmi zo 6 krajín: Kolumbia, Peru, Bolívia, Argentína, Čile, Brazília + úsmevná kapitola o sprevádzaní turistov.
Jej nová kniha bude u nás dostupná už počas prednášky.

Odporúčame zakúpiť vstupenky čo najskôr na tickpo.sk

Pozrite si naše priestory

Sála LAMPY

VIP salónik

Street View Bar

Otváracia doba:
Pondelok – Piatok: 08:00 – 20:00